Акцїіи магазину
Русский Українська

Укладка покриття

 Вам зробили відмінний дизайн інтер'єру приміщення. Ви придбали, у відповідність з проектом, недешеве покриття для підлоги. Здавалося б, все, можна укладати і насолоджуватися результатом. Але не поспішайте, перевірте спочатку, а чи відповідає якість поверхні, на яку ляже покриття, вимогам. Якими саме? Далі ми все розповімо, читайте.

Улаштування кварц-виніловї плитки від vinyl.in.uaДотримання технології заливки стяжки.

 Міцність стяжки, якщо ви не знали до цього, це не якесь суб'єктивно - абстрактне поняття. Міцність можна поміряти, і вона повинна бути не менше 150 кгс / м2. Недотримання цього параметра в процесі експлуатації призведе до того, що під дією зосереджених навантажень (важкі меблі, висока прохідність в приміщенні, складської транспорт) стяжка може зруйнуватися практично до стану піску, поверх якого буде лежати мозаїка з окремих шматочків самовирівнюючого шару. Як вишенька на тортик - ями під килимовою плиткою, граюча на стиках ПВХ плитка, і, як наслідок, руйнування самого підлогового покриття.

Стежити також треба, щоб стяжка не мала раковин і тріщин.

 На жаль, на практиці неякісна, запесочена стяжка зустрічається не так уже й рідко. Причини можуть бути різні: від вашого бажання заощадити, до бажання заробити зайву копійчину підрядником. Чи можна постфактум виправити ситуацію? Можна, принаймні не в самих запущених випадках. Тільки не потрібно забувати, що єдиного рецепту немає, кожен випадок розглядається індивідуально: зміцнення спеціальним просоченням, закладення тріщин у відповідність з технологічними нормами, використання ремонтної маси (типу Ceresit RS 88) для локальних дефектів.

Рівність поверхні

 Теж, як і в випадку з міцністю, параметр дуже навіть вимірюваний, і зовсім не «на око». ДБН каже з цього приводу абсолютно конкретно: допуски на нерівності повинні бути не більше 2 мм на кожні 2 м. І це не примха розробників ДБН.

 Вінілова плитка після висихання клею притягається до основи, і, будучи за своєю природою досить пластичним матеріалом, вона обтікає нерівності, повністю повторивши їх своєю поверхнею. І на цих нерівностях вона буде швидше витиратися, розтоптуватись. Та й забруднення теж краще будуть утримуватися на такий нерівній поверхні. У разі плиткового ковроліну все те ж саме.

 Кварц - вінілова плитка з механічним замком теж, хоч вона жорсткіша і товща ніж клейова ПВХ плитка, теж на нерівностях руйнується набагато швидше, в першу чергу тріскаються замкові з'єднання. І навіть наявність відносно товстої підкладки під покриттям не врятує, а зробить тільки гірше.

 При укладанні на нерівну основу килимової плитки стають видні стики, покриття втрачає монолітний вид, виглядає неохайно, некрасиво.

 Визначити наявність нерівностей дуже легко. Для цього на підлогу укладається двометрове правило (або рівень) і дивляться, чи є зазори між ним і підлогою. Або за допомогою лазерного рівня, особливо якщо потрібна детальна «карта» нерівностей.

 Вирівнювання поверхні стяжки, як і збільшення її міцності, проводиться різними способами, кожен випадок розглядається окремо. Але тут ще грає роль яке фінішне покриття. Десь вистачає шліфування після обробки ремонтної масою, десь потрібно обов'язково потрібно залити вирівнюючий шар з наступним шліфуванням А у випадку з великими перепадами висот нерівностей (20 мм і більше), то варто за новою залити стяжку. Або встановити систему на лагах. Ще можна постелити фанеру або плиту OSB. Але в цьому випадку є ймовірність, що навіть добре прошпакльовані і прошліфовані стики все одно виявляться на фінішному покритті.

Вологість підстави.

 Максимально допустима вологість не повинна перевищувати 4%. Так-так, вона теж підлягає вимірюванню, а не «літо на вулиці, за два тижні все висохне».

 Завжди потрібно пам'ятати, що вінілові покриття для підлоги вологонепроникні. І якщо поверхня не просушена до потрібного значення, то вологи з-під покриття просто нікуди буде подітися. Нівелірний шар просто порве, будете потім слухати, як хрумтить «хом'як», і добре якщо він буде тільки один.

 Зазвичай стяжка висихає до необхідного значення протягом 1-1,5 місяців. Зрозуміло, що велику роль тут грає її товщина і параметри зовнішнього середовища.

Вирівнюючому шару зазвичай вистачає тижня.

Але добре, якщо останнє слово все ж скаже вологомір. Наприклад, дуже популярний в Україні CAISSON.

 В особливих випадки можна звернеться до «Хенкель Баутехнік Україна», у них є необхідне обладнання та їх консультанти охоче нададуть цю послугу. Але не безкоштовно, так.

Якщо стяжка стикається з грунтом, то без влаштування гідроізоляції не обійтися. І на ній краще не економити, як би вам не хотілося.

Copyright © 2024   Stat   WEB24